12 05 2018 pierwszy powiatowy rajd rozruchowy

Pierwszy Powiatowy Rajd Rowerowy w tym roku przebiegł nad wyraz sprawnie.

Peleton nasz liczył ponad 130 osób płci obojga.

ORGANIZATORAMI PRZEJAZDU BYLIŚMY MY-ZGRZYTY I POWIATOWE CENTRUM SPORTU W BEŁCHATOWIE DZIAŁAJĄCE POD SZYLDEM POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO.

Najpierw od godziny 11 pod PCS odbyła się prezentacja ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH Maxim firmy ZASADA BIKES przeprowadzona przez Ekipe sklepu rowerowego na rondzie – BIKEMIA. Dla większości rowerzystów była to pierwsza przygoda z elektrykami. Sporo bardzo pozytywnych emocyj!!!

Od godz.13-tej po Powitalnych inauguracyjnych przemówieniach pp.Dyrektora PCS Mirosława Mielusa , vice starosty powiatowego G.Gryczki i radnego płk.K. Jewgiejuka nasz dowódca-M.Kuszneruk nakreślił ramy i zasady przejazdu.

Dzwoniąc dzwonkami rowerowymi wyruszyliśmy na trasę.

Domiechowice,Emilin,pobrzeże Woli Mikorskiej,Mikorzyce,Józefów,Nowa Wieś,Rassy.

W Rassach zorganizowaliśmy postój pod sklepem pod hasłem–WSPIERAMY MAŁE POLSKIE SKLEPY-kolejka jak za komuny po cukier=lodówka wykupiona, owoce i woda mineralna też…

Pośród zielonych łąk Bukowia Górnego,ślizgając się okolicą Suchcic,poprzez wieś Pólko dotarliśmy do placu ogniskowego przy małym leśnym jeziorku(dziękujemy p.Romkowi Martyniukowi ZA gościnę w tym przepięknym miejscu pośród wysokich sosen,zielonych borowin i kwitnących na pobliskim bagienku białych bawełnianek.)

Ognisko kiełbasiane w „stylu polskim”Był czas na integracyję  pogaduszki,  degustacyję ,wspólne fotto i wymianę doświadczeń (czasem wręcz pokoleniowych…)

Powrót do domu rozpoczeliśmy po zagaszeniu ogniska,którą to czynność wykonali najmłodsi chłopcy ,saperką WP z 1939 r przywiezioną przez kol.Wieśka.Pod Pólkiem dobił do nas na swej pięknej kolarce kol.Adam-131 uczestnik Rajdu.Trasą piotrkowską,w odwrotną stronę poprzez Hellenau,Dobrzelów Dwór, ścieżką obok Ujęcia Wody „Myszaki”dojechaliśmy do podbełchatowskiego Olsztyna.

Tu Maćek rozwiązał Rajd i wszyscy Uczestnicy rozjechali się wokół miasta.Kto miał czas wpadł do CIACHOBARU na oranżadę czerwoną i zielony napój.Wkrótce też dołączyli tu do nas nasi znajomi i rodziny .pl z Igą( która juz ma 8 miesiąc i prawie zaczyna chodzić) i Michałem(który uwielbia CIACHOBAR za szeroki wybór lizaków=szczególnie w kształcie smoczk;a)

DZIĘKUJEMY: WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POWIATOWEGO RAJDU ROWEROWEGO Z P C S  za UDZIAŁ W NASZYM PRZEJEZDZIE R O W E R O W Y M  

KOLEGĄ Z bIKEMI-SKLEPU ROWEROWEGO NA RONDZIE p.gen.Sikorskiego(od ul.Lipowej) za POKAZ ELEKTRYKÓW – dających wyobrażenie o mocy i  (ewentualnej) przyszłości R o w e r o s t w a .

Panią i Panom z P C S ,które i którzy , pomimo; wolnej soboty musieli „stawić się na obiekcie”serdecznie współczujemy{to żart rzecz jasna- PODZIĘKOWANIA dla Moniki Gryczki ,Kingi Góralskiej,Mirosława Mielusa,Adama Cabaja i Pracowników PCS +RATOWNIKA MEDYCZNEGO+

zgrzyt dziękuje :koledze Norbertowi Świderkowi,Andrzejowi–śróbce- Gaworskiemu,Radosławowi Pancewicz,Henrykowi Cieślikowi,Monice Gryczce,Piotrowi Łachaczowi,

ALL FOTTO: niezawodny Samsung Maćka.BARDZO MALOWNICZE ZDJĘCIA PAWŁA ŚCIUBŁA MOŻNA ZOBACZYC W INTERNECIE KLIKAJĄC LINk:

https://we.tl/sgZ3c6p5dy

RAJDY POWIATOWE ODBYWAJĄ SIĘ W OBECNYM KSZTAŁCIE DZIĘKI BEŁCHATOWSKIM FIRMOM :

ASPI -druk-projekty-reklama

COSINUS_szkoły średnie -bezpłatne

SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK -w Bełchatowie.

BIKEMIA=sklep rowerowy przy Rondzie p.gen.Andersa (zbieg ul. Lipowej)

ZASADA BIKES MAXIM ELEKTRYCZNE ROWERY

dziennik łódzki-redakcja 7 Dni i #NASZE MIASTO

RADYJO e s k a

SERWOWANA KIELBASA NA NASZYCH OGNISKACH PRZYGOTOWANA ZOSTAŁA W FIRMIE p Marczaka.

ZAPRASZAMY TAKŻE NA KOLEJNE POWIATOWE RAJDY ROWEROWE ,KTÓRE ODBĘDĄ SIE W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

2 czerwca RAJD Z OKAZJI DNIA DZIECKA trasa 18 km. (na ten krótki przejazd zapraszamy dzieci,rodziców i wszystkich chętnych towarzyszyć nam rowerzystów- zapowiadamy wesołe ognisko w nietypowej scenerii.)

7 lipca RAJD NA ROZPOCZĘCIE WAKACJI trasa 40 km.

4 sierpnia PÓŁMETEK WAKACJI trasa 40 km.

1 września RAJD SZLAKIEM POLSKICH UMOCNIEŃ POLOWYCH Z 1939.r trasa co najmniej 50 km(przejazd w większości terenowy-dla sprawnych i wytrwałych rowerzystów – nielekki. Obejrzymy linię obrony Święte Ługi i schrony bojowe  „GROZNY”,GRUNWALD’,GROM’ w okolicach wsi Faustynów.Ognisko na prywatnej działce pod jednym ze schronów. Maciek Kuszneruk wygłosi krótka pogadankę historyczną na temat budowy pod bełchatowskiej linii umocnień)Uczestnicy otrzymają okolicznościową Kartę Pocztową obrazującą Cmentarz Wojenny w Klukach.

6 pazdziernika JESIENNY PRZEJAZD ROWEROWY trasa 40 km.

11 listopada  V POWIATOWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI. TRASA 30. km.(uwaga godzina startu zostanie podana na dwa tygodnie przed terminem Rajdu-obserwujcie prasę i portale internetowe,strony PCS i Zgrzytu)Podczas Rajdu odwiedzimy Cmentarz Wojenny w Klukach gdzie zapalimy ognie pamięci pochowanym tam Żołnierzom Wojska Polskiego poległym w obronie niepodległości w 1939 r.Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową Kartę Pocztową upamiętniającą 100-lecie Odzyskania Niepodległości.Rowerzyści proszeni są o zabranie białego i czerwonego znicza.

ORGANIZATORAMI RAJDÓW SĄ:POWIATOWE CENTRUM SPORTU W BEŁCHATOWIE I ZAŁOGA ROWEROWA ZGRZYT.

UCZESTNIKÓW RAJDU UPRASZA SIĘ O KULTURALNY I ZDYSCYPLINOWANY PRZEJAZD!!!

 

13 MAJA ,w niedzielę odbędzie sie kolejna wycieczka rowerowa ZAŁOGI ZGRZYT.

TRASA 50 km.PRZEZ ZELÓW NAD JEZIORO TOPIKROWA  gdzie odbędzie się piknik rowerowy.Należy zabrać wiktuały i zapas dobrego humoru

start z pl.Wolności

Start punktualnie o godz 10 00

19 maja -w sobotę o godz 13 00 z pl.Wolności wyruszy korowód rowerowy,którego celem będzie KOLOROWY JARMARK MAJOWY w ZAWADACH na nowym targowisku wiejskim.Prezentować swe wyroby będą tu lokalni twórcy,artyści  i kolekcjonerzy.TRASA:5km

20 maja o godz.10 00 z placu Wolności wystartujemy w kolejną rowerową podróż.Tym razem osiągniemy Sulmierzyce do których nie dotarliśmy onegdaj by zamajówkować na tamtejszym rynku .Przejazd o długości 60 km.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *